• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Bat box - hnedý -

Stará cena: 14.53
10.90
Ušetríte: 3.63 (25%)
Propagácia končí 2020-09-27
Propagácia končí
014779
Skladom
+

Na netopierovom poli je oveľa viac, ako len zaujímavá záhradná dekorácia. Pomáha týmto malým cicavcom (aspoň v európskych podmienkach) prežiť drsné obdobia. Netopiere sú našimi najväčšími spojencami v nekonečnom boji s komármi, a preto im treba zaistiť pohodlné miesto v záhrade, aby s nami chceli žiť. Bat box, ako je tento, slúži dočasnému útočisku pre tieto cicavce na ich ceste k ich trvalým úkrytom. Majte na pamäti, že netopiere často obsadzujú vtáčie vtáky počas liahnutia v júni a júli. To má negatívne dôsledky pre obe strany. Vtáky postrádajú obvyklé obydlia a netopiere riskujú zranenie alebo dokonca smrť kvôli nevhodným vstupným otvorom. Montáž netopierov do záhrady výrazne zvyšuje vaše šance na založenie kolónie netopierov.

Tento profesionálny bat box, ktorý je k dispozícii v našom internetovom obchode, je obdĺžnikový. Vstupný otvor je umiestnený v spodnej časti škatule. V blízkosti je malá doska so zárezmi, ktoré uľahčujú vstup do škatule. Bol vyrobený z vysoko kvalitného borovicového dreva. Vďaka dvom kovovým západkám sa dá stabilne namontovať. Je natretá hnedou impregnačnou farbou. Poskytuje netopierom ideálne miesto na množenie a chov ich potomkov.

Položte bat box na miesto, ktoré je chránené pred dažďom a silnými vetrami. Zaveste ho 3 až 5 metrov nad zemou na miesto, ku ktorému by dravci nemali prístup. Vyberte si miesto, ktoré je vystavené slnečnému žiareniu, najlepšie smerom na juh. Vstupná diera musí byť jasne viditeľná.

Všetky druhy netopierov sú chránené zákonom vo väčšine európskych krajín. Nasadením ďalšieho boxu pre nich získate spoľahlivých spojencov v boji s hmyzom a pomôžte množiť populácie týchto cicavcov.

Rozmery: 46 x 25 x 11 cm

Farba: hnedá

  • Výška: 46 cm
  • Šírka: 25 cm
  • Hĺbka: 11 cm
  • Materiál: borovicové drevo