• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Jahodové semená

Stawberries odporúčame všetkým milovníkom sladkého, šťavnatého červeného ovocia. Semená sa vyznačujú vysokou kvalitou a klíčivosťou, pretože pochádzajú len od overených výrobcov. To vám umožní úspešnú kultúru dávať bohaté úrody, za predpokladu, že samozrejme, že správne podmienky sú zachované a primerané opatrenia starostlivosti.

Jahoda je potomok lesných jahôd. Bol vytvorený z kríženia divokých čílskych jahôd s divokou jahodou virginian. Obsahuje veľa živín, najmä pokiaľ ide o vitamín C. Jahody sú v tomto vitamíne vyššie ako citróny. Jahody sú perfektne vybavené pre džemy, marmolades, kompóty a predstavujú skvelý doplnok mnohých dezertov a mäsových jedál. Vykazujú tiež liečivú hodnotu, pretože znižujú krvný tlak a hladinu cholesterolu, zlepšujú stav vlasov, zabraňujú vzniku cukrovky, pôsobia antivírusovo a diureticky, ako aj zlepšujú fungovanie tráviaceho systému.

V našom záhradnom obchode nájdete semená niekoľkých odrôd jahôd. Odporúčame najmä odrodu „Tresca“, ktorá vyniká extrémne dlhým obdobím plodov - od júna do prvých jesenných mrazov. Vyrába stredne veľké, chutné, šťavnaté bobule. Dôležité je aj to, že nevytvára veľa stolonov. Pozornosť si zaslúži aj odroda Temptation. To môže byť pestované v nádobách a vyvíja dlhé, plazivé výhonky, na ktorých červené, sladké ovocie objaví v lete. Nestrácajte čas a vyberte si semená svojej obľúbenej odrody jahod a umiestnite svoje záhradnícke zručnosti do testu.