• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

podkategórie

Filtre produktov

Cena

Nicotiana, tabakové semená

Ponúkame semená dvoch druhov tabaku - okrasný jasmín alebo okrídlený tabak a les, kvitnúci tabak. V našom internetovom obchode je k dispozícii vysokokvalitný materiál, ktorý má vynikajúcu klíčivosť, pretože pochádza len od renomovaných výrobcov. Zaručuje úspešnú kultiváciu, samozrejme za predpokladu, že sú dodržané správne podmienky pestovania.

Myslíme si, že okrasný trpasličí okrídlený tabak odrody „ruleta“, ktorý vyvíja nízko rastúce rastliny s odlišne sfarbenými kvetmi, môže byť pre vás zaujímavý. Vo večerných hodinách vylučuje príjemnú vôňu, ktorá priťahuje mnoho hmyzu. Táto odroda vyzerá skvele na záhonoch a v kvetináčoch na terasách a balkónoch. Okrasný tabak jazmín produkuje biele, ružovo-oranžové, ružové, fialové a šarlátové kvety, ktoré ozdobia vašu záhradu celé leto až do začiatku jesene. Môžete tiež rád lesný tabak, ktorý voní podobne ako jeho okrídlený príbuzný, ale rastie o niečo vyššie, až do výšky 1,5 m. Vyvíja veľké kvetenstvo zložené z bielych, lievikovitých kvetov na vrchole stoniek. Kvety zostávajú u nás celé leto a na začiatku jesene. Táto odroda by bola ideálna pre pestovanie na hraniciach av rustikálnych záhradách. Vzhľadom na jeho významnú výšku sa odporúča zasadiť ju na pozadí hraníc.

Odroda okrasného jazmínu a lesného tabaku rastie najlepšie na slnečných lokalitách s priepustnou, úrodnou pôdou. Tieto rastliny by nemali spôsobiť žiadne problémy ani neskúseným záhradníkom. Vyberte si semená a dostať sa do záhrady!