Popüler ürün Bu ürün en son 6 dakika önce satın alındı.
  • 12,000.00 ₽ Ücretsiz kargo hak kazanmak için
    Minimum sipariş vermeniz gerekir.

Salatalık "Cornichon de Paris" - turşu için ideal - 70 tohum - Cucumis sativus - tohumlar

Eski fiyatı: 205.21 
133.33 
Kazancınız: 71.88  (35%)
Promosyon biter 2020-07-05
Promosyon biter
003544
Stokta var
+

Salatalık, yeri doldurulamaz mevsimsel bir bitkidir. Taze yeşil dilimlerden veya batonnetlerden kavanozlardaki turşulara kadar pek çok şekilde kullanılabilir. Her saygın aşçının kendine ait bir tarifi var, ancak hepsi kaliteli salatalıkların kesinlikle gerekli olduğu konusunda hemfikir. Sunulan çeşitler turşular ve diğer konserveler için idealdir.

"Cornichon de Paris", tüm gurmelerin hayran kalacağı bir salatalık çeşididir. Erken-orta çeşitlerine aittir. Meyveler kısa ve yoğundur ve boyu 3 ila 5 cm'ye ulaştığında hasat edilmelidir. Yeşil cilt gevşek siğillerle kaplıdır. Meyveler zamanla sararma eğilimi göstermezler. Tadı çok lezzetli, sulu ve gevrek bir şekilde kavanozlara ideal şekilde uyar. Pasterleşmeden sonra bile tüm lezzet ve yapılarını korurlar. Kış boyunca bile saklanabilirler.

Salatalıklar çok sayıda mutfak seçeneği sunar. Her bir yemek kitabı, turşu için en az birkaç tarif içerir. Tadı ve aroması baharatlara ve eklentilere bağlıdır. Salatalıklar bütün olarak korunabilir, çubuklarla kesilebilir, dilimlenebilir veya çeyrek kesilebilir. Acı biber ve taze soğan ile hardal turşusu bu günlerde daha popüler hale geliyor. Kornişonlar, hem soğuk hem de kavrulmuş et yemeklerine mükemmel bir uyum sağlar. Kavanoza doğrudan gelen aromatik salatalık dilimleri, soğuk kış günlerinde hazırlanan sandviçleri zenginleştirir. Seçilmiş salatalıklardan yapılan ev yapımı tartar sosu yumurta, balık ve soğuk et yemeklerini tamamlar. Salamura cornichons, sonbahar ve kış aylarında günlük menünüze hoşgeldin ve tazelenmiş bir ektir.

Salatalık, domateslerden sonra Avrupa'da en çok satın alınan mevsim sebzesidir. Her ne kadar ekimi bazı problemler doğsa da, salatalıklar ev bahçelerimize ekilir. Salatalıklar, toprak don riskinin ortadan kalkması durumunda Mayıs ortasına yakın gruplar veya sıralar halinde toprağa ekilmelidir. Bu bitkiler, iyi aydınlatılmış, humous, alkali toprak ile hızlı ısınma alanları tercih eder. Salatalıkları düzenli olarak ılık, asla soğuk su ile sulamayı unutmayın. Salata ekim alanları da düzenli olarak otlanmalı ve döllenmelidir.

"Cornichon de Paris" çeşidinin cornichon salatalık tohumlarını satın almanızı öneririz.

Bir torba 2 g tohum içerir ve bitki ve yetiştirme yöntemleri hakkında genel bilgilerle birlikte gelir.

  • Ağırlık: 2 g
  • Kullanımı: turşu, konserveler
  • Bitki örtüsü formu: yıllık
  • Site: güneşli ve humus alkali toprak ile sıcak


Yaklaşık 70 tohum (+/-% 20)

GardenSeedsMarket - on yıldan fazla bir süredir faaliyet gösteriyor ve en başından beri ürünlerimizin kalitesini birinci öncelik haline getirdik. Yıllar boyunca dünyanın her yerinden onbinlerce müşteriye en iyi kalitede malları teslim ettik. Onların memnuniyeti, doğru yolu seçtiğimizi kanıtlar.

Sattığımız tüm tohumlar çok seviyeli bir kalite kontrol kontrolüne tabi tutulur ve ancak o zaman dikkatlice paketlenir ve gönderilir. Ürünlerimize çok sayıda sertifika verilmiştir ve Avrupa Birliği'nin en yüksek standartlarına uygundur. Çalışanlarımız, her sorunuza cevap vermekten mutluluk duyan deneyimli bahçıvanlardır.

Tohumlarımız nereden geliyor?

Mağazamızda satılan tohumların tamamı, Avrupa Birliği'nin en iyi üreticilerinden geliyor. Onlarla uzun süredir devam eden işbirliği sayesinde, her zaman taze ve dikkatlice test edilmiş tohum yığınları almanızı garanti altına alarak, en uygun saklama ve gönderme koşullarını geliştirebildik. Aracıların tüm sürecin dışında tutulması, sadece bir depo rafında çok uzun süre kalmış olabilecek tarihi olmayan tohumların gönderilmesinden kaçınmamıza olanak sağlamakla kalmaz, aynı zamanda en kaliteli ürünler için en cazip fiyatı sağlar.

Kalite kontrol süreci

Tüm tohumlarımız dört aşamalı bir kalite kontrol sürecinden geçmelidir.

SAHNE BİR tedarikçilerin dikkatli bir seçim ile başlar. Ekinlerini kontrol etmeye devam ettikten sonra, yabancı üreticiler kalite kontrol sürecinden çıkarılmaz. Bitkiler gelişimlerinin her aşamasında kontrol edilir: büyümeye başladıklarında, çiçek açtıklarında ve meyveler (tohumlar) vermeye başladıklarında. Bu aşamada en önemli şey, bitkilerin uygun şekilde yerleştirilmesini sağlamaktır. Bu sayede, renk, yükseklik ve şekil gibi her belirli türün veya çeşidin istenen morfolojik özelliklerini elde etmek sağlanabilir.

SAHNE İKİ , laboratuar koşullarında ayrıntılı bir doğrulama testinden oluşur. Nitelikli personel tarafından en yüksek kalitede ekipman kullanımıyla tedarikçilerimiz yıllık 30.000'den fazla kalite kontrolü gerçekleştirmektedir. İhtiyaçlarımızı karşılamayan tohumlar, kurutma, temizleme, iyileştirme ve tekrar test etme gibi teknolojik arıtma işlemlerine tabi tutulur.

SAHNE ÜÇ , seçilen kontrol tarlalarında ekim tohumları ile başlar. Bu şekilde çimlenme ile ilgili uygun seviyede tutulması gereken değerli ve kesin bilgiler elde ederiz. Eş zamanlı olarak, her bir türün çeşitliliği bu aşamada kontrol edilir.

SAHNE DÖRT depolarımızda yer almakta ve raflarımızda çok uzun süre depolanmış olan tohumların bertaraf edilmesinden ve bunların yerine yeni gruplar konulmasından oluşmaktadır. Her pakette benzersiz bir parti numarası ve aynı zamanda ekim tarihi ile damgalanır.

Kombine dört aşama da, sunduğumuz tohumların en yüksek standartlara uyduğunu ve gerekli tüm kontrol aşamalarını uçan renklerle tamamladığımızı güvenle belirtmemizi sağlar.

Ödüller ve ödüller

Sattığımız tohumlar kalitesi ile tanınmaktadır ve birçok ödül kazanmıştır. Tohumlarımız yüksek kalitesi için çok sayıda altın madalya ve ayrım kazandı. Çiçek Dünyası da yenilikçi yaklaşımı için onurlandırıldı.

Bu ödüller arasında: TOP YENİLİK (Haziran 2015), POZNAN ULUSLARARASI FUARDA ALTIN MADDE (2015), TÜKETİCİ KALİTE LİDERİ (2014), YILIN ÇİFTEĞİ (2014).

Ayrıca, iki yıl üst üste “İDEAL İŞLETME” sertifikası da aldık.

Çimlenme

Sadece en kaliteli tohumları satmayı taahhüt ediyoruz. Günlük yaptığımız çalışmaları göz önünde bulundurarak, bitkilerin canlı organizmalar olduğunu ve bunların çimlenme ve büyümelerinin sıcaklık, toprak tipi, nem ve bunların sulanma sıklığı, ekim zamanı ve koşulları, kullanımı gibi birçok faktöre bağlı olduğunu lütfen unutmayın. gübreler ve bitki koruma ajanları (pestisitler), ayrıca hava ve iklim şartları. Doğru ve güncel ekim ve büyüyen bilgileri paylaşarak yardım sağlarız, ancak belirli türlere uygun koşullarda ekilmemiş bitkilerin sorumluluğunu alamayız.