Liška zlatá (Cantharellus cibarius) patrí medzi najznámejšie jedlé huby. Tieto chutné a aromatické huby sa môžu podávať rôznymi spôsobmi. Často sa pridávajú do miešaných vajíčok alebo omáčok. Chutia skvele marinované v octe alebo slanom náleve. Sú však veľmi zriedka sušené. Lišky rastú vo veľkom počte na piesočnatej pôde, v machoch alebo medzi spadnutými listami. Môžete ich vyberať celé leto až do neskorej jesene v ihličnatých aj listnatých lesoch.
Tieto huby nadobúdajú charakteristickú žltú farbu, neprerastajú, ale vyskytujú sa vo veľkom počte. Na začiatku je okraj čiapky zastrčený, ale potom stúpa, takže staršie huby nadobúdajú lievikovitý tvar. Pozdĺžne záhyby na spodnej strane prebiehajú v smere stonky. Svetložltá dužina je mäsitá, skôr tvrdá a má príjemnú, mierne korenistú chuť a arómu.
Mycorrhizal mycelium, ktoré je k dispozícii v našom obchode, vám umožňuje pestovať lišky vo vašej záhrade. Je to ľahká úloha, ak poskytnete huby podmienky podobné drevinám. Prítomnosť špeciálnych drevín, s ktorými huby žijú v symbiotických vzťahoch - v tomto prípade borovica, smrek, buk a dub - je rozhodujúca. Typ a hodnota pH pôdy, pretože liškami sa páči kyslé pôdy, zohrávajú dôležitú úlohu aj poveternostné podmienky.
Sadenie rastlín od apríla do konca jesene. Najskôr zmiešajte s 5 litrami rašeliny a 1 liter dreveného uhlia, popol z ohňa alebo z krbu. Môžete tiež pridať 0,5 litra sadry a vermikulitu na zlepšenie podmienok vzduchu a vody v pôde. Navlhčite zmes. Vykopte niektoré diery pod stromami a do nich vložte asi 0,5 litra zmesi. Zakryte 5 cm hrubou vrstvou zeminy a kompostu. Následné opatrenia starostlivosti sa obmedzujú na zalievanie kultúr počas predĺženého obdobia sucha (počas 10 až 14 dní). Prvé huby by sa mali objaviť do 2 až 3 rokov.
Na každom obale mycorrhizálneho mycénu zlatého liškami sú uvedené pokyny na pestovanie a dátum výsevu.
Môj účet
Obchod
Informácie pre zákazníka
informácie
© -2025 Gardenseedsmarket.