• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Oregano semená

Tam sú semená oregano, niekedy nazývaný divá majoránka, jedna z najobľúbenejších bylinných korenín s liečivou hodnotou, ktorá je k dispozícii v našom obchode. V poslednej dobe sa stala populárnou talianska (aj grécka) odroda. Všetky semená oregano dostupné v našom obchode sú vysokej kvality a majú vysokú klíčivosť, pretože pochádzajú len od renomovaných výrobcov.

Oregano je nepostrádateľné v stredomorských koreninách. Každý pozná svoju chuť z pizze, ale pridáva sa aj do šalátov, syrov, mäsa a iných jedál. Pokiaľ ide o grécky oregano, produkuje omnoho viac aromatických zelenín s výrazne ostrejšou chuťou, ale používa sa rovnakým spôsobom ako jeho bežne pestovaný príbuzný. Táto odroda Origanum vulgare vyvíja mierne odlišné návyky a väčšie listy. Obidve odrody sú nielen bylinky, ale majú aj liečivú hodnotu. Vykazujú mnoho priaznivých účinkov, zlepšujú proces trávenia, pomáhajú pri zápaloch dýchacích ciest - vďaka vysokému obsahu polyfenolov pôsobí antisepticky, vykašliavaniu a kašľu. Mal by sa používať v jedlách, ktoré slúžia na chutné jedlá, pretože stimuluje chuť k jedlu, najmä ako infúzia.

Ak uvažujete o pestovaní oregano vo vašej záhrade, nezabudnite, že preferuje slnečné, prípadne vetrom chránené miesto. Je dokonale prispôsobený na pestovanie na hraniciach av nádobách. Neváhajte a objednajte si oregano semená!