• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

podkategórie

Semená Nigella

V našom internetovom obchode nájdete semená troch druhov nigella - čierny rasca, láska v hmle a žltý feniklový kvet. Semená predávané v našom obchode sú vysoko kvalitné a vykazujú dobrú klíčivosť, pretože pochádzajú len od renomovaných výrobcov.

Čierny rasca (Nigella sativa) je predovšetkým bylina a korenie. Pikantné semená pripomínajú muškátový oriešok v chuti a sú určené pre pečivo a mnoho ďalších jedál. Môžete tiež pestovať výhonky z nich a vychutnať si lahodné a zdravé občerstvenie. Čierny rasca má mnoho liečivých účinkov a niektorí ho považujú za liek na všetko. Má preukázané antifungálne, antibakteriálne, antivírusové, protirakovinové účinky a priaznivo ovplyvňuje stav pokožky a vlasov. Výrazne pomáha ľuďom trpiacim astmou a alergiami.

Love-in-a-mist je skvelá okrasná rastlina, ktorá bude zdobiť mnoho kvetinových záhonov v lete. Rastie pomerne nízko a produkuje biele, ružové alebo modré kvety, z ktorých sa na konci leta vyvíjajú ozdobné ovocné kapsuly. Love-in-a-mist sa dá pestovať aj na rezané kvety, či už na čerstvé alebo sušené kytice. Táto rastlina je v kultivácii skôr bezproblémová a nemala by predstavovať žiadne problémy ani pre menej skúsených záhradníkov. Žltý feniklový kvet je tiež skvelá okrasná rastlina. To produkuje žlté kvety v lete, ktoré sa transformujú do ovocných kapsúl v neskoršej fáze. Kvôli tomu si žltý feniklový kvet zachováva svoju dekoratívnu hodnotu až do neskorej jesene. Dobre zapadá do sušených kvetinových väzieb.