• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Semená zeleru

V našej predajni nájdete semená listov a koreňovej buničiny. Môžete si vybrať z niekoľkých odrôd, ktoré by určite dobre rástli na zeleninovom lôžku. Všetky semená v našom internetovom obchode sú vysoko kvalitné, pretože pochádzajú výlučne od overených výrobcov.

Mali by ste vyskúšať semená listovej buničiny „Nuget“, ktorá produkuje veľké listové ružice pozostávajúce z bledozelených listových listov a hrubých stopiek do troch mesiacov od začiatku kultivácie. Môžete ich použiť v šalátoch a iných pokrmoch, tlačiť na šťavu alebo jednoducho jesť surové. Listy zelene sú bohatým zdrojom vitamínov, ako sú vitamíny C, PP, E a B, ako aj mnohé minerály. Je to nízkokalorické, detoxikuje vaše telo a podporuje chudnutie. Ak ste viac do koreňovej bunery (celleriac), odporúča sa odroda „Albin“. Jeho veľké korene sa zbierajú na jeseň a potom sa môžu skladovať dlho. Root bunka obsahuje len o niečo viac kalórií ako listová verzia, ale obsahuje podobné množstvá živín. Vďaka éterickým olejom dodáva mnohým jedlám veľkú chuť. Je to tiež nepostrádateľná zložka zeleninových polievok.

Neváhajte a vyberte si semená jednej z odrôd buničiny, aby ste si vychutnali chutné, zdravé a aromatické plodiny listov a koreňov.