• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Kale Seeds

Objednajte si semená kale ešte dnes! Táto podceňovaná zelenina zo skupiny kapusty sa musí objaviť vo vašej záhrade. Jedlé časti tejto rastliny sú listy, ktoré sú bohatým zdrojom cenných vitamínov, najmä C, B1, B2, K a E, a také minerály ako kalium, fosfor a železo. Dokonca aj malé deti môžu jesť kale, pretože neobsahuje oxolatáty a je ľahko stráviteľné. Môžete si vybrať z mnohých rôznych odrôd kale. Odporúčame najmä kultivar „Scarlet“ s šarlátovými listami, ktorého intenzita sa po mrazoch zvyšuje. A ak dávate prednosť tradičnej zelenej kale, choďte na semená „Dwarf Green Curled“.

Kučeravé lístky kapusty sa používajú hlavne na zdobenie jedál, ale zaslúžia si miesto v polievkach, rovnako ako vegetariánske a vegánske jedlá. Táto cenná rastlina vám umožní pripraviť chutné a zdravé chrumkavé lupienky. Kale v kultivácii nepredstavuje veľa problémov, vyžaduje si to len časť svojho času, vôle a odhodlania. Odporúča sa pestovanie kale pre neskorú jesennú úrodu, keď sa objavia prvé mrazy. Nízke teploty pozitívne ovplyvňujú chuť lístia. Jesenná kapusta obohacuje našu zimnú stravu, keď musíme bojovať s deficitmi čerstvej zeleniny.

By kale vzbudiť váš záujem, jeho semená sú k dispozícii v našom obchode za konkurencieschopné ceny. Majú vysokú kvalitu a dobrú klíčivosť, pretože pochádzajú len od overených dodávateľov. Nestrácajte čas a objednajte si semeno odrody podľa vášho výberu, aby ste si mohli vychutnať neuveriteľnú chuť kale koncom jesene.