• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

podkategórie

Filtre produktov

Cena

Mak

Premýšľali ste niekedy o makových semenách? V našom záhradnom sklade nájdete dva druhy tejto obľúbenej rastliny - maku obyčajného a maku islandskej. Semená ponúkané v našom obchode štrajk s vysokou kvalitou a dobrou klíčivosťou, pretože pochádzajú len od renomovaných dodávateľov. Zaručuje úspešnú kultiváciu, samozrejme za predpokladu, že sú dodržané správne podmienky pestovania.

Mák obyčajný rastie maximálne 50 cm. Vyvíja semi-double alebo dvojité kvety, ktoré sa na rôzne farby, červená, biela, ružová alebo fialová, a bude zdobiť vašu záhradu celé leto. Táto rastlina sa skvele hodí do rustikálnych záhrad, kde môže rásť spolu s inými okrasnými kvitnúcimi rastlinami alebo trávami. Mák obyčajný sa môže pestovať aj na rezané kvety. Ozdobí okolie vášho domova a jeho interiéru, zatiaľ čo niektoré makové odrody sa používajú v bylinnej medicíne. Mák obyčajný môže byť zasiaty spolu s islandským makom, ktorý produkuje kvety v rôznych odtieňoch bielej, žltej, oranžovej alebo červenej. To bude prospievať na záhony a vyzerať rovnako dobre vo vázach (s cieľom predĺžiť život vázy rezaných makov, musíte namočiť ich stopky končí v horúcej vode).

Mák potrebuje špecifické rastové podmienky, aby sa hojne pestoval vo vašej záhrade. Uprednostňujú humózne, priepustné pôdy a slnečné miesta. Mák by však nemal mať žiadne problémy s kultiváciou pre menej skúsených záhradkárov.