• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Dolomitové a vápenné hnojivá

Dolomitové a vápenné hnojivá sú základné prísady, ktoré sa používajú na stabilizáciu pH pôdy a zlepšenie jej kvality. Aj keď existuje skupina rastlín, ktoré uprednostňujú kyslé pôdy, väčšina zeleniny, plodonosných rastlín, okrasných kríkov a stromov sa dobre vyvíja v pôdach s neutrálnou, mierne kyslou alebo zásaditou reakciou. Dlhodobé používanie hnoja a minerálnych hnojív bohatých na dusík spôsobuje postupné okysľovanie pôdy, preto sa z času na čas odporúča používať dolomit a vápno.

Výrobky, ktoré sú k dispozícii v našom obchode, obohacujú pôdu o cenné minerálne zlúčeniny, ako sú vápnik a horčík, ktoré sú pre rastliny absolútne nevyhnutné, ale sú zo zeme zmyté pomerne rýchlo. Dolomit výrazne zlepšuje stav rastlín, pretože toto hnojivo dopĺňa nedostatok živín a zlepšuje výťažok zeleniny a ovocia. Vápno dodatočne v krátkom čase zvyšuje pH pôdy, takže je vhodný pre rastliny, ktoré neznášajú kyslú pôdu. Chceli by ste podniknúť tieto kroky? Sme tu, aby sme vám pomohli!

Ponúkame výrobky špičkovej kvality od renomovaných značiek: Florovit, Target, Ogród-Start a mnohých ďalších. Ak potrebujete dolomit pre malú zeleninovú záhradu, vezmite si viacúčelové hnojivo s dolomitom, ktoré zaisťuje správny rast a vývoj rastlín. Je k dispozícii v balení po 1 kg. Granulované vápno a mletý dolomit nájdete v našom internetovom obchode tiež vo veľkých baleniach za konkurencieschopné ceny.

Ak sa chystáte pripraviť trávnik alebo ovocný sad a potrebujete vápniť väčší pozemok, objednajte si 25-kilogramové vrece Chalk Garden Lime, ktoré je možné nanášať po celý rok na každý typ pôdy. Ponúkame široký výber dolomitových výrobkov tej najvyššej kvality s lacným doručením domov. Pozývame vás na krátku prehliadku nákupov - ušetrite čas a peniaze objednávaním najlepších poľských hnojív na online trhu so záhradnými semenami.