• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

Semená medovky

Ponúkame semená balzamu z citróna v našom obchode, rastlinu, ktorá je všeobecne známa pre svoje relaxačné a upokojujúce vlastnosti. V našej ponuke sa nachádza aj medovka obyčajná a nová odroda „Limonella“. Všetky semená predávané v našom záhradnom sklade spĺňajú najvyššie štandardy kvality, pretože pochádzajú len od renomovaných dodávateľov. Zaručuje úspešnú kultiváciu, samozrejme za predpokladu, že sú dodržané správne podmienky pestovania

Bežná medovka je známa svojou upokojujúcou kvalitou, hoci táto bylina má mnoho ďalších aplikácií. Pomôže vám liečiť nespavosť, depresiu a neurózy, zmierňuje menštruačné bolesti a bolesti hlavy, vylieči rany a opuchy, ukazuje cholagogue a diastolické účinky, uvoľní a upokojí vás. Môže byť tiež použitý ako oplach vlasov, ktorý obmedzuje vypadávanie vlasov, bojuje proti lupinám a iným podmienkam pokožky hlavy. Čerstvý med citrónový nájde svoje využitie aj v kuchyni. Môže nahradiť citrónovú trávu. Zasadené v záhrade (pestuje sa zo sadeníc) priťahuje mnoho užitočných hmyzu ako medonosnú rastlinu.

Citrónový med „Limonella“ sa líši od bežného kultivaru intenzitou citrónovej vône a vône, pretože obsahuje viac éterických olejov. Vykazuje podobné liečivé vlastnosti, pôsobí ako upokojujúce činidlo, zmierňuje bolesti a pomáha bojovať proti nespavosti. Môže sa samozrejme použiť na pridanie arómy do jedál a nápojov, najmä čaju a limonády.