• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

podkategórie

Filtre produktov

Cena

Impatiens semená

Ponúkame rušné Lizzie, alebo sultanu, a záhradné balzamy. Všetky Impatiens sú v našej predajni vybavené zárukou vysokej kvality a majú veľkú klíčivosť, pretože pochádzajú len od renomovaných výrobcov. Zaručuje úspešnú kultiváciu, samozrejme za predpokladu, že sú dodržané správne podmienky pestovania.

Zaneprázdnený Lizzie, sultana (Impatiens walleriana) je ideálnou voľbou pre pestovanie kvetinových záhonov, okrajov alebo nádob. Od mája do septembra zdobí mnohé záhrady a balkóny. Nikdy by sme nemali zabúdať, že dáva prednosť tienistým alebo čiastočne tienistým lokalitám. Nájdete semená rušné Lizzie rozvoj 4 - 5 cm veľké červené kvety a široko rozvetvujúce stonky. Začiatočníkom odporúčame, aby si vybrali pestrý výber tohto druhu, ktorý produkuje rôzne farebné kvety. Pokiaľ ide o záhradný balzam (Impatiens balsamina), zdieľa sklon k tienistým lokalitám s jeho už spomínaným príbuzným. Bude sa dariť v hrnci na balkóne. Všeobecne sa bude zdobiť záhrady o niečo neskôr ako rušné Lizzie, od júla do októbra. Môžete úspešne pestovať obe rastliny spolu, aby ste si mohli vychutnať množstvo kvetov po dlhšiu dobu. Títo dvaja vytvoria veľkú záhradu na chránenom, čiastočne tienistom alebo tienistom mieste.

Impatiens si zaslúžia svoje meno na nezvyčajný spôsob propagácie - seba-šíria sa. Sú netrpezliví, pretože aj jemný vánok alebo jemný dotyk spôsobuje rozbitie zrelého ovocia a katapultovanie semien aj niekoľko metrov.