• 149.00 Ak chcete získať nárok na dopravu zdarma
    musíte zadať minimálnu objednávku

podkategórie

Filtre produktov

Cena

Semená nechtíka lekárskeho

V našom obchode nájdete semená niekoľkých druhov nechtíka lekárskeho - nechtík lekársky, nechtík lekársky a nechtík lekársky. Tieto rastliny nevyžadujú žiadne zvláštne podmienky a budú sa dariť na slnečných aj čiastočne tienistých lokalitách. Môžete zasadiť nechtík na hraniciach, záhonoch, v kvetináčoch alebo skalách. Zdobia záhrady od začiatku leta až do neskorej jesene. Tieto rastliny si nájdu cestu aj do mestských trávnikov a kvetinových záhonov.

Ak si myslíte o pestovaní francúzskeho nechtíka lekárskeho, ktorý produkuje kvety s veľkým priemerom, existuje veľa odrôd, ktoré sa líšia farbou a veľkosťou kvetov, z ktorých si môžete vybrať. Odporúčame kultivar „Majestic“, ktorý nesie nádherné, žlto-bordó kvety. „Orange Flame“ je ďalšou zaujímavou odrodou, ktorá produkuje kvetinové kvety sasanky, ktoré sa skladajú zo žltých kvetov kvetov a kvetov tmavočervených lúčov. Mexický nechtík narastá do výšky 80 cm. Odporúčame semená odrody „Fantastic“ so žltými kvetenstvami a citrónovo-žltým kultivarom, ktorý kvitne veľmi dlho a hojne. Signet marigold vyvíja menší zvyk. Môžete si vybrať z odrôd „Red Gem“ a „Orange Gem“. Nízka rastúca odroda francúzskeho nechtíka lekárskeho, ktorého semená máme tiež na sklade, dobre zapadá do kvetináčov. Kultúra „vanilka“ by bola tou, o ktorú by sa dalo ísť.

Marigolds sú nielen okrasné rastliny, ale majú aj iné aplikácie. Patria do alelopatických rastlín, ktoré vylučujú špecifické chemikálie, ktoré odpudzujú niektorých škodcov. Oleje marigold sa používajú aj v kozmetickom priemysle. Čo je ešte zaujímavejšie, nechtík kvety sú jedlé a sú skvelým doplnkom k šalátom alebo krásnu ozdobu pre mnoho jedál.

1.54 2.05
Propagácia končí
1.54 2.05
Propagácia končí
1.54 2.05
Propagácia končí
-25%
1.58 2.10
Propagácia končí
-25%
1.65 2.21
Propagácia končí
-25%
1.65 2.21
Propagácia končí