Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Kadife çiçeği tohumları

Mağazamızda çok sayıda kadife çiçeği türünün tohumlarını bulacaksınız - Fransız kadife çiçeği, Meksika kadife çiçeği ve iri kadife çiçeği. Bu bitkiler herhangi bir özel şart gerektirmez ve hem güneşli hem de kısmen gölgeli alanlarda gelişirler. Marigoldları kenarlıklara, çiçek yataklarına, saksılara veya kaya bahçelerine dikebilirsiniz. Bahçeleri yaz başlarından sonbaharın sonlarına kadar süslüyorlar. Bu bitkiler şehir çimlerine ve çiçek yataklarına da yöneliyor.

Büyük çaplı çiçek açan Fransız kadife çiçeği yetiştirmeyi düşünüyorsanız, aralarından seçim yapabileceğiniz çiçeklerin rengine ve boyutuna göre farklılık gösteren birçok çeşit var. Görkemli, sarı bordo çiçek açan otları taşıyan “Bay Majestic” çeşidini tavsiye ediyoruz. “Orange Flame”, sarı disk çiçeklerinden ve koyu kırmızı ışın çiçeklerinden oluşan anemon benzeri salkımları üreten bir başka ilginç çeşittir. Meksikalı marigold 80 cm ye kadar uzuyor. İnf Fantastik seeds çeşidinin tohumlarını sarı çiçekleri ve son derece uzun ve bolca yetişen sarı renkli çeşidini öneririz. Signet marigold, daha küçük bir alışkanlık geliştirir. "Kırmızı Gem" ve "Turuncu Gem" çeşitlerinden birini seçebilirsiniz. Ayrıca tohumlarımızda stoklarımızda bulunan Fransız kadife ağacının düşük çeşitliliği tencerelere iyi uyum sağlar. "Vanilya" çeşidi, gidilecek olandır.

Marigoldlar sadece süs bitkileri değildir, başka uygulamaları da vardır. Bazı zararlıları kovan spesifik kimyasalları salgılayan allelopatik bitkilere aittir. Marigold yağları kozmetik endüstrisinde de kullanılır. Daha da ilginç olanı, kadife çiçeği çiçeklerinin yenilebilir olmasıdır ve birçok yemek için salatalara ya da güzel garnitürlere mükemmel bir katkı sağlar.

39.20 65.30
Promosyon biter
79.50 132.50
Promosyon biter
-40%
109.50 182.50
Promosyon biter