Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Impatiens tohumları

Meşgul Lizzie veya sultana ve bahçe melisa tohumları sunuyoruz. Mağazamızda mevcut olan tüm Impatiens'ler yüksek kalite garantisi ile gelir ve yalnızca tanınmış üreticilerin sağladığı gibi mükemmel çimlenme kapasitesi gösterir. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Meşgul Lizzie, sultana (Impatiens walleriana), çiçek yataklarına, kenarlara veya kaplara dikmek için mükemmel bir seçimdir. Mayıs-eylül ayları arasında birçok bahçeye ve balkona sahiptir. Gölgeli veya kısmen gölgeli bölgeleri tercih ettiğini asla unutmamalıyız. 4-5 cm büyük kırmızı çiçekler ve geniş dallanma sapları gelişen yoğun Lizzie tohumlarını bulacaksınız. Yeni başlayanlara, farklı renklerde çiçek üreten bu türlerin çeşitli bir seçimini yapmalarını öneriyoruz. Bahçe balsamına (Impatiens balsamina) gelince, daha önce belirtilen akrabasıyla gölgeli alanlara yönelimi paylaşır. Balkonda bir tencerede büyür. Genellikle bahçeleri Temmuz ayından ekim ayına kadar yoğun Lizzie'den biraz sonra süslüyor. Çok sayıda çiçek renginin tadını daha uzun süre çıkarmak için her iki bitkiyi birlikte başarılı bir şekilde büyütebilirsiniz. Bu ikisi korunaklı, kısmen gölgeli veya gölgeli bir alanda harika bir bahçe düzenlemesi oluşturacak.

Impatiens, isimlerini alışılmadık yayılma yollarına layık - kendi kendine yayılıyor. Sabırsızlar, çünkü hafif bir esinti veya yumuşak dokunuş bile olgun meyvelerin kırılmasına ve tohumların birkaç metre uzağa fırlatılmasına neden oluyor.