Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

çörek otu

Üç nigella türünün tohumlarını online mağazamızda bulabilirsiniz - kara kimyon, sise aşık ve sarı rezene çiçeği. Mağazamızda satılan tohumlar yüksek kalitededir ve sadece tanınmış üreticilerden gelen iyi çimlenme kapasitesine sahiptir.

Kara kimyon (Nigella sativa) her şeyden önce bir bitki ve baharattır. Tuzlu tohumlar, hindistancevizi tadı andırır ve hamur işleri ve diğer birçok yemek için hazırlanır. Ayrıca onlardan filiz büyüyebilir ve lezzetli ve sağlıklı bir aperatifin tadını çıkarabilirsiniz. Kara kimyon birçok iyileştirici etki gösterir ve bazıları her şey için bir çare olduğunu düşünür. Antifungal, antibakteriyel, antiviral, kanser önleyici etkileri kanıtlanmış ve cilt ve saçların durumunu olumlu yönde etkilediği kanıtlanmıştır. Bu, astım ve alerjilerden muzdarip insanlara önemli ölçüde yardımcı olur.

Sisin içinde aşk, yazın birçok çiçek yatağı süsleyecek harika bir süs bitkisidir. Oldukça az büyür ve dekoratif meyve kapsüllerinin yaz sonunda geliştiği beyaz, pembe veya mavi çiçekler üretir. Sisli aşk, hem taze hem de kurutulmuş buketler için kesme çiçekler için yetiştirilebilir. Bu bitki yetiştiriciliğinde problemsizdir ve daha az deneyimli bahçıvanlara bile herhangi bir sorun yaratmamalıdır. Sarı rezene çiçeği de harika bir süs bitkisidir. Yaz aylarında, daha sonraki aşamada meyve kapsüllerine dönüşen sarı çiçek açar. Bu nedenden dolayı sarı rezene çiçeği, sonbaharın sonuna kadar dekoratif değerini korur. Kurutulmuş çiçek aranjmanlarına iyi uyum sağlar.