Melisa tohumları

Dinlenme ve yatıştırıcı nitelikleri ile bilinen bir bitki olan mağazamızda limon otu tohumları sunuyoruz. Teklifimizde hem ortak limon hem de yeni “Limonella” çeşidi var. Bahçe mağazamızda satılan tüm tohumlar, sadece tanınmış tedarikçilerden geldikleri için en yüksek kalite standartlarına uygundur. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi koşuluyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Bu ot birçok başka uygulamalara sahip olmasına rağmen, ortak limon balsamı, yatıştırıcı kalitesi ile tanınır. Uykusuzluk, depresyon ve nevrozu iyileştirmenize yardımcı olacak, adet ağrılarını ve baş ağrısını hafifletir, yaraları ve şişmeleri iyileştirir, kolagog ve diyastolik etkileri gösterir, rahatlatır ve sakinleştirir. Saç dökülmesini sınırlayan, kepekle savaşan ve diğer baş derisi koşullarına karşı savaşan saç durulama olarak da kullanılabilir. Taze limon balsamı da mutfakta kullanımını bulur. Limon otunun yerini alabilir. Bahçeye ekilir (fidelerden yetiştirilir) melif bir bitki olarak birçok faydalı böcek çeker.

“Limonella” limon balsamı, limon kokusu ve lezzetinin yoğunluğundaki yaygın çeşitten farklıdır çünkü daha uçucu yağlar içerir. Benzer tıbbi nitelikleri gösterir, yatıştırıcı ajan gibi davranır, hafif ağrılar oluşturur ve uykusuzluğa karşı savaşmaya yardımcı olur. Tabii ki, özellikle çay ve limonata olmak üzere, yemek ve içeceklere aroma eklemek için kullanılabilir.