Kekik tohumları

Mağazamızda, bazen şifalı değeri olan en popüler bitki baharatlarından biri olan yabani mercanköşk adı verilen kekik tohumları vardır. Son zamanlarda İtalyanca (Yunanca da denir) çeşitliliği giderek daha popüler hale geldi. Mağazamızda bulunan tüm kekik tohumları, sadece tanınmış üreticilerden geldiği için yüksek kalitededir ve yüksek çimlenme kapasitesine sahiptir.

Kekik, Akdeniz baharatlarında vazgeçilmezdir. Lezzeti pizzadan herkes bilir, fakat salatalara, peynirlere, etlere ve diğer yemeklere de eklenir. Yunan kekikine gelince, belirgin bir şekilde daha keskin bir tada sahip olan çok daha aromatik yeşiller üretiyor, ancak daha yaygın olarak yetiştirilen akrabalarıyla aynı şekilde kullanılıyor. Bu Origanum vulgare çeşidi, biraz farklı alışkanlık ve daha büyük yapraklar geliştirir. Her iki çeşit de sadece otlar değil aynı zamanda tıbbi değeri de vardır. Sindirim sürecini iyileştiren, solunum yolu iltihabına yardımcı olan birçok faydalı etki gösterirler - yüksek polifenol içeriği nedeniyle antiseptik, balgam söktürücü ve öksürük öksürüğü gibi davranırlar. Telaşlı yiyenlere servis edilen yemeklerde kullanılmalıdır, çünkü özellikle infüzyon olarak iştahı uyarır.

Bahçenizde kekik yetiştirmeyi düşünüyorsanız, lütfen güneşli, muhtemelen rüzgar korumalı bölgeleri tercih ettiğinizi unutmayın. Sınırlarda ve kaplarda yetişmek için mükemmel bir şekilde donatılmıştır. Tereddüt etmeyin ve hemen kekik tohumları sipariş edin!