Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Haşhaş tohumları

Haşhaş tohumlarını hiç düşündün mü? Bu popüler bitkinin iki türünü bahçe mağazamızda bulabilirsiniz - sıradan haşhaş ve İzlanda haşhaş. Mağazamızda sunulan tohumlar, sadece tanınmış tedarikçilerden gelen yüksek kaliteli ve iyi çimlenme kapasitesine sahiptir. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Ortak haşhaş, en fazla 50 cm boyunda büyür. Kırmızı, beyaz, pembe veya mor renklerini alan yarı-çift veya çift çiçekler geliştirir ve tüm yaz boyunca bahçenizi süslüyor. Bu bitki diğer süs çiçekli bitkilerle veya çimlerle birlikte büyüyebileceği rustik bahçelere çok uygundur. Kesme haşhaş için ortak haşhaş da yetiştirilebilir. Bitkisel ilaçlarda bazı haşhaş çeşitleri kullanılırken, evinizin çevresini ve içini dekore edecek. Yaygın haşhaş, beyaz, sarı, turuncu veya kırmızı tonlarında çiçek açan İzlanda haşhaşıyla birlikte ekilebilir. Çiçek yataklarında büyür ve vazolara eşit derecede iyi bakar (kesilmiş haşhaşların vazo ömrünü uzatmak için saplarını sıcak suya batırmanız gerekir).

Haşhaş bahçenizde bolca yetişmek için özel yetiştirme koşullarına ihtiyaç duyar. Humuslu, geçirgen toprak ve güneşli bölgeleri tercih ederler. Bununla birlikte, haşhaş ekimi için daha az deneyimli bahçıvanlar için herhangi bir sorun olmamalıdır.