Kale Tohumları

Bugün hala lahana tohumları sipariş edin! Bu lahana ailesinden alçaltılmış sebzenin bahçenizde görünmesi gerekiyor. Bu bitkinin yenilebilir kısımları, değerli C vitamini, özellikle C, B1, B2, K ve E gibi zengin vitamin kaynakları ve kalyum, fosfor ve demir gibi minerallerdir. Küçük çocuklar bile, oksolat içermediğinden ve kolayca sindirilebildiğinden, lahana yiyebilir. Pek çok farklı lahana çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle donlardan sonra rengi yoğunlaşan kırmızı yaprakları olan “Scarlet” çeşitlerini öneriyoruz. Geleneksel yeşil lahanayı tercih ediyorsanız, “Cüce Yeşil Kıvrılmış” tohumlara gidin.

Kıvırcık lahana yaprakları çoğunlukla yemeklerde kullanılır, ancak çorbalardaki yerlerini ve vejetaryen ve vegan yemeklerini hak ederler. Bu değerli bitki lezzetli ve sağlıklı gevrek cips hazırlamanıza olanak sağlar. Kale, uygulamada pek fazla sorun yaratmaz, yalnızca zamanınızın, arzunuzun ve bağlılığınızın birazını gerektirir. İlk donların ortaya çıkması durumunda sonbaharın sonlarında hasat için lahana yetiştirilmesi tavsiye edilir. Düşük sıcaklıklar yeşilliklerin tadını olumlu yönde etkiler. Sonbahar lahana, taze sebze eksikliği ile mücadele etmemiz gerektiğinde kışlık beslenmemizi zenginleştirir.

Lahana ilginizi çekerse, tohumları mağazamızda uygun fiyatlarla bulunur. Sadece kanıtlanmış tedarikçilerden geldikleri için yüksek kalitededirler ve iyi çimlenebilirliğe sahiptirler. Zaman kaybetmeyin ve istediğiniz çeşidin tohumunu sipariş edin, böylece sonbaharın sonlarında lahananın inanılmaz lezzetinin tadını çıkarabilirsiniz.