Lilia - Lotus Ice - orientalna, pełna

88.18
024946
Немає у наявності

Lilia Lotus Ice zaskakuje rozmiarem bujnych, pełnych kwiatów. Rozwijające się ułożonymi na sobie warstwami płatków, przestrzenne lilie o czysto białej barwie są rewelacyjnymi naśladowcami kwiatów lotosu, którym zawdzięczają swoją nazwę. Dorastające do około 15 cm średnicy zachwycające kwiaty uwalniają bardzo przyjemną, słodkawą woń, która umila przebywanie w ich bliskości. Popisowe kwitnienie lilii orientalnych trwa zazwyczaj od czerwca do lipca, a niejednokrotnie kwiaty Lotus Ice można podziwiać jeszcze w sierpniu. Sztywna prosta, naprzemiennie ulistniona łodyga wyrasta na wysokość 80-100 cm. Ten rozmiar rośliny doskonale sprawdza się w różnorodnych kompozycjach ogrodowych i większych donicach lub skrzyniach. Lilie orientalne wyróżniają się dobrą trwałością po ścięciu. W szykownym bukiecie będą cieszyły aż przez 7-10 dni.

Mieszańce orientalne, cenione za swe egzotyczne piękno nie są wybitnie wymagające i nie stanowią problemu w uprawie. Zdecydowanie najładniej wyrastają na miejscu dobrze oświetlonym, z przepuszczalną, żyzną ziemią. Przed zasadzeniem cebul dobrze jest wykonać nawożenie kompostem. Lilie orientalne podlewany dość systematycznie, ale z umiarem. Nadwyżka wilgoci jest dla nich bardziej zabójcza od chwilowego braku wody. Na zimę miejscu, gdzie rosną lilie orientalne, rozkładamy grubą warstwę ściółki, kory lub kopczyki torfu. Jest to konieczne ze względu na niecałkowitą odporność na niskie temperatury.

W opakowaniu znajduje się jedna cebula lilii orientalnej pełnej Lotus Ice w rozmiarze 16/18. Na etykiecie produktu zostały podane podstawowe informacje o roślinie i jej uprawie.