Fesleğen tohumu

Mağazamızda, Akdeniz mutfağının en popüler bitkilerinden biri olan fesleğen tohumu vardır. Alışkanlık, yaprak rengi ve kullanım açısından farklılık gösteren birçok farklı çeşit sunuyoruz. Teklifimizde mevcut olan tüm fesleğen tohumları en yüksek kalitededir ve yalnızca ünlü üreticilerden geldiği için iyi çimlenme kapasitesine sahiptir. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder. Fesleğen farklı kullanım birçok bitki tohumu karışımında da bulunabilir.

Kırmızı yapraklı „Dark Opal” fesleğen, limon fesleğen, tay fesleğen „Siam Kraliçe”, „Piccolino il fesleğen, vanilya kokulu„ Mavi Baharat il fesleğen çeşidi veya yunan fesleğen “Minette”. Taze fesleğen yaprakları salatalarda, sandviçlerde, peynirli, diğer yemekler ve salatalıkta kullanılabilir. Kurutulmuş sık kullanılan bir baharattır. Özellikle en yeni çeşitlerden birini tavsiye ediyoruz - büyük, çok aromatik yaprakları üreten marul yaprağı fesleğen. Evde, balkonda veya bahçede yetiştirilebilir. Belki vanilya kokulu fesleğen ilginizi çekecektir? Pencere, çiçeklik ve balkon da süsleyen harika bir iş çıkarır.

Faydalı değeri ile birlikte, fesleğen de tıbbi varlıklar sunar. Yapraklarından yapılan infüzyon yumuşaktır ve idrar yolu iltihabının iyileşmesine yardımcı olur. Taze ve kurutulmuş yapraklar sindirim işlemini iyileştirir. Ekolojiye önem veriyorsanız, yapay gübreler ve kimyasal kontrol ajanları kullanılmadan yetiştirilen sertifikalı organik tohumları seçin.