Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Nicotiana, Tütün tohumları

İki tütün türünden tohum sunuyoruz - süs yaseminli veya kanatlı tütün ve ormanlık, çiçekli tütün. Online mağazamızda bulunan tohum materyali yüksek kalitededir ve sadece tanınmış üreticilerin sağladığı gibi mükemmel çimlenme kapasitesi göstermektedir. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Farklı renkli çiçeklere sahip düşük yetişen bitkiler geliştiren „Rulet“ çeşidinin süs cücesi kanatlı tütününün ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz. Akşamları birçok böceğin ilgisini çeken hoş bir koku verir. Bu çeşitlilik çiçek tarhlarında ve teras ve balkonlardaki tencerelerde harika görünür. Süs yasemin tütününde, bahçenizi sonbaharın başlarına kadar tüm yaz boyunca süsleyecek beyaz, pembe-turuncu, pembe, mor ve kırmızı çiçekler üretilir. Ayrıca kanatlı akrabalarına benzer şekilde kokan, ancak 1,5 m boyunda, biraz daha uzun boylu büyüyen ormanlık tütünleri de beğenebilirsiniz. Gövde üstlerinde beyaz, huni şeklindeki çiçeklerden oluşan geniş salkımlar geliştirir. Çiçekler tüm yaz boyunca ve sonbaharın başında bizimle kalır. Bu çeşitlilik sınırlarda ve rustik bahçelerde ekim için mükemmel olurdu. Önemli yüksekliği nedeniyle, sınırlar arka planına yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Hem süs yasemin hem de ormanlık tütün türleri, geçirgen, verimli topraklara sahip güneşli bölgelerde en iyi şekilde büyür. Bu bitkiler deneyimsiz bahçıvanlar için bile sorun yaratmamalıdır. Tohumları seç ve bahçeye gir!