Kullanım Şartları

Genel bilgi

Www.gardenseedsmarket.com adresinde bulunan bu site Swiat Kwiatow (Vergi Kimlik Numarası, NIP: 537-220-80-01) tarafından Varşova 04-157, Sulejkowska 56/58/215, Polonya ve ticari tohum ve bitki üretim malzemeleri olarak listelenen temel operasyonel faaliyetiyle 10/65/18535 sayılı Girişimci Kayıt Defterinde kayıtlıdır.

 

Kullanım Şartları

1. “Garden Seeds Market” bir online perakende satış mağazasıdır. Siparişler şu sitede çevrimiçi olarak kabul edilir: www.gardenseedsmarket.com.

2. Garden Seeds Market online mağazasında sunulan tüm ürünler yeni ve kullanılmamış, fiziksel ve yasal kusurlardan arındırılmış ve yasal olarak Polonya pazarına tanıtılmıştır.

3. Garden Seeds Market online mağazasında listelenen tüm fiyatlara KDV dahildir. Her alım için bir KDV faturası düzenlenir.

4. Her satın alma, Post tarafından sağlanan uzman bir kurye servisi tarafından gönderilir. Müşteri, Nakliye ve Teslimatta belirtilen teslimat masraflarını karşılar. bölüm .

5. Teslim süreleri veya uygun paketleme ve nakliye yöntemleri seçilen ürünlerden herhangi biri için farklıysa, Bahçe Tohumları Pazarı siparişi ayrı gönderilere bölme hakkını saklı tutar. Bu durumda, toplam sevkiyat bedeli değişmeyecektir. Alıcı, siparişin bir bölümünü iptal etmeye karar verirse, gönderim bedeli orantılı olarak düşebilir.

6. Garden Seeds Market aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul eder:

  • Online ödeme - ödeme PayPal (Avrupa) tarafından gerçekleştirilir S.à rl et Cie, SCA (RCS Lüksemburg B 118 349)
  • Kredi kartı (Visa, Mastercard) - Her kredi kartı ödemesi PayPal tarafından güvenli ve onaylıdır (lütfen dikkat: işlem süresinin değişebileceğini unutmayın). Bahçe Tohumları Piyasası ödemenin onayını aldıktan sonra sipariş nakliye için hazırlanır.


7. Garden Seeds Market çevrimiçi mağazası, www.gardenseedsmarket.com adresinde sunulan ürünlerden bazıları için belirli bir ödeme yöntemini devre dışı bırakarak ödeme yöntemlerini sınırlama hakkını saklı tutar.

8. Mallar, ödeme alındıktan sonraki günü takip eden ilk iş gününde gönderilir. Bir siparişin tamamlanması genellikle www.gardenseedsmarket.com adresindeki siparişin veriliş tarihinden itibaren 3 ila 10 gün sürer.

Sipariş tamamlama zamanının uzatılması gerekiyorsa, Garden Seeds Market çevrimiçi mağazası, gecikme hakkında kendisini bilgilendirmek ve siparişin tamamlanması için revize edilmiş tarihi onaylamak için alıcıyla iletişime geçecektir. Unutmayın ki, sipariş tamamlama süresi sipariş işleme ve sevkiyat hazırlığı PLUS teslimat zamanına eşittir.

Banka havalesiyle ödeme yaparsanız, teslim süresi paranın aktarılması için geçen süre kadar uzatılır; Kredi kartı ile ödeme yaparsanız, teslimat süresi ödeme sistemi tarafından yetkilendirilecek ödeme süresi kadar uzatılır.

Her tohum nakliyesi Posta yoluyla genellikle 2 ila 5 gün içinde teslim edilir ve paketin gönderildiği ülkeye bağlı olarak değişebilir. Kargo hizmeti ile gönderilen malların teslimat süreleri, Sevkıyat ve Teslimatta belirtildiği şekilde 2 ila 10 gün sürer. bölüm . Garden Seeds Market online mağazası, posta veya kurye şirketlerinden kaynaklanan gecikmelerden dolayı sorumluluk kabul etmez.

9. Ürünler, Polonya'da geçerli üretici, ithalatçı veya satıcı garantisi kapsamındadır. 27 Temmuz 2002 tarihli Polonya Medeni Kanunu'nun, sonraki değişikliklerle tüketici satışına ilişkin özel şartlar ve koşullar hakkındaki 10. Bölümüne göre, Bahçe Tohumları Piyasası çevrimiçi mağazası, malların sözleşmeyle uyumsuzluğundan, iki yıl boyunca başlayacak. satın alma tarihi. Müşteri, bir sorun ya da hatanın tespitinden sonra iki ay içinde mağazaya bildirmeyi başaramazsa, yukarıda belirtilen bölümde belirtilen haklarını kaybeder. Tüketici satışı niteliğinde olmayan bir satış durumunda, Polonya Medeni Kanunu'nun 556-576 numaralı bölümlerinde yer alan düzenlemeler geçerli değildir.

10. Malların açıklama ve / veya sözleşmeye uymaması durumunda, şikayete konu olan mallar, şikayetin açıklaması ve şikayetin Bahçe Tohumları Piyasası tarafından aşağıdaki adrese çözümlenmesiyle ilgili bir öneri ile birlikte iade edilmelidir. : Garden Seeds Market, ul. Pokoju 24, 21-500 Biała Podlaska, Polonya.

11. Şikayetinizi Garden Seeds Market tarafından çözmenin yolunu önerdiğinde, müşteri, takas imkansız olmadıkça veya aşırı maliyet gerektirmedikçe, malları sözleşmeye ücretsiz olacak şekilde değiştirme hakkına sahiptir. Mağaza şikayeti borsa ile düzeltemezse, müşteri indirim talep etme hakkına veya sözleşmeyi feshetme hakkına sahiptir.

12. Mağaza, müşteri şikayetine şikayeti aldıktan sonraki iki iş günü içinde cevap verecektir. Şikayetin mağazaya teslimi, şikayetin tarihi olarak kabul edilir. Şikayetle ilgili olarak üçüncü taraf bir şirket tarafından uzman bir araştırma yapılması gerekiyorsa, şikayeti Bahçe Tohumları Piyasası tarafından ele alma tarihi 14 gün uzatılabilir. Mağaza 14 gün içerisinde müşterinin şikayetine cevap vermezse, şikayet geçerli kabul edilir ve Bahçe Tohumları Marketince kabul edilir.

13. Yukarıda belirtilen durumların herhangi birinde, bir şikayetin çözümlenmesi yeni veya sabit bir ürünün teslimini içeriyorsa, nakliye masrafları mağaza tarafından karşılanacaktır. Şikayete tabi olan iade edilen malların açıkça ve görünür bir şekilde “TAMAM” olarak etiketlenmesi veya işaretlenmesi gerekir. Böyle bir etiket veya işaret bulunmayan mallar havuzumuz tarafından kabul edilmeyecektir.

14. Tüketicilerin belirli haklarının korunmasına ve tehlikeli bir ürünün neden olduğu zararların sorumluluğuna ilişkin 2 nci maddenin (22 No'lu Kanun Dergisi, madde 271) 2. bölümüne göre, bir müşterinin malları iade etme hakkı vardır. Teslim tarihinden itibaren 14 gün, mesafeli sözleşmelere ilişkin düzenlemelere uygun olarak sözleşmeden çekilme nedenlerini belirtmeden. Bu gibi durumlarda geçerli olan yasa, yalnızca ticari olmayan kullanım için münhasır mal satın alan özel, bireysel müşteriler için geçerlidir. İade edilen mal ve aksesuarlar, yalnızca eksiksiz, hasarsız ve 'yeni' bir durumda olması durumunda kabul edilecektir. Yukarıda belirtilen yönetmeliklere göre, aşağıdaki hizmetler yukarıda belirtilen şartlardaki iadeler için geçerli değildir: fiyatı veya geri ödemesi yalnızca bir finansal piyasadaki fiyatların dalgalanmasıyla belirlenen hizmetler için sözleşmeler; Bir müşteri tarafından açıkça belirtmiş olduğu sırayla açıkça belirtilen özelliklere sahip hizmetler; veya kesinlikle müşterinin kendisi ile bağlantılı hizmetler; hizmetleri, karakterlerinden dolayı iade edilemeyen veya süjesi hızla kötüleşen Bir müşteri sözleşmeyi feshetmek istiyorsa, malın bedeli müşteriye aşağıdaki adrese iade edilmelidir: Garden Seeds Market, ul. Pokoju 24, 21-500 Biała Podlaska, Polonya. Mallar, iki iş günü içinde Bahçe Tohumları Pazarı tarafından doğrulanacaktır. Malların bu fıkrada belirtilen düzenlemelere uygun olması durumunda, Bahçe Tohumları Pazarı tarafından bir kredi notu düzenlenecektir. Alacak dekontunun bir nüshası, müşteriye, kayıtlı öncelikli posta ile gönderilir. Müşteri, düzeltme faturasının imzalı bir kopyasını taahhütlü posta ile iade edecektir. Mağaza, kredi notunun imzalı bir kopyasını aldıktan sonra, mağaza yedi iş günü içinde müşteri tarafından belirlenen banka hesabından dolayı olan tutarı geri ödeyecektir.

15. Bir posta servisinden veya bir kurye şirketinden bir gönderi aldıktan sonra müşteri, gönderinin teslimat sırasında hasar görüp görmediğini kontrol edecektir. Garden Seeds Market, nakliyeyi güvence altına alan bantlara ve contalara özellikle dikkat etmenizi önerir. Bir gönderi hasar görmüşse veya contalar veya bantlar kırılmışsa, müşterinin gönderinin kabulünü reddetmesi, kurye huzurunda bir hasar protokolü hazırlaması ve en kısa sürede satıcıyla (Bahçe Tohumları Pazarı) temasa geçmesi önerilir. olabildiğince. Müşteri, sipariş edilen malları almasından sonra herhangi bir hasar veya eksik mal kabul etmiyorsa, müşterinin teslimat sürecinde hasar görmüş veya çalınan mallarla ilgili olarak gelecekte dosyalamak isteyebileceği herhangi bir şikayeti olumsuz yönde etkileyebilir.

16. Garden Seeds Market online mağazasında yayınlanan hiçbir bilgi Polonya Medeni Kanunu uyarınca bir teklif teşkil etmez. Web sitesini kullanarak sipariş verirken, müşteri belirli bir ürün açıklaması sayfasında belirtilen şartlar altında bir ürün satın alma teklifi sunar.

17. Garden Seeds Market çevrimiçi mağazası, müşterinin bilinen kaydı krediye uygun ya da güvenilir değilse, bir siparişi tamamlamayı reddetme hakkını saklı tutar.

18. Świat Kwiatów Marcin Sikora aşağıdaki adrese kayıtlı ofisi ile: Sulejkowska 56/58 lok. 215, 04-157 Varşova, Polonya, Garden Seeds Market çevrimiçi mağazası tarafından işlenen müşteri veritabanının yasal yöneticisidir. Müşteri verileri, siparişlerin tamamlanmasında kullanılır ve bu nedenle, müşterilere mal sevkiyatı yapmaktan sorumlu kuruluşlara ve taksitli satış durumunda, satın alımda yer alan kurumlara gönderilebilir. Müşteriler, kişisel verilerine erişme ve bunları değiştirme hakkına sahiptir. Veriler gönüllü olarak gönderilir.

19. Bir müşteri e-posta adresini şu adrese göndermeyi kabul eder: Świat Kwiatów Marcin Sikora, Varşova, Polnad'daki kayıtlı ofisi ile ve görüşlerinin ilgili bir anket araştırmasını tamamlamak için kişisel bilgilerinin Garden Seeds Market online mağazası tarafından işlenebileceğini kabul eder. mağazaya (28 Ağustos 1997 tarihli Veri Koruma Kanunu uyarınca).

21. Bu Kullanım Koşulları, Bahçe Tohumları Pazarı online mağazasını kullanmanın kurallarını belirler. Siparişin verilmesi ve onaylanması, müşterinin Kullanım Koşullarında yer alan kuralları ve bilgileri kabul ettiği anlamına gelir.

22. 9 Kasım 2012 tarihli Tohum Üretim Kanununda (Polonya Kanunlar Dergisi - 2021 Dz. U., madde 129) tanımlanan meslek kuruluşları, durumlarını en geç satın alma gününde mağazaya bildirmekle yükümlüdür. Bu yükümlülüğe uyulmaması, söz konusu tüzel kişinin yukarıda belirtilen yasa anlamında profesyonel olmayan olarak nitelendirilmesine neden olur.

Ödeme

Mağazamızdan bir satın alma işlemi yapmadan önce, lütfen hesabınızda satın alınan ürünler ve ilgili teslimat ücretlerini ödemek için yeterli paranız olduğundan emin olun.

Mevcut ödeme yöntemleri: PayPal (tercih edilen, en hızlı teslimatı sağlar), kredi kartı, banka havalesi.

Ödeme, satın alma tarihinden itibaren 4 gün içinde yapılmalıdır.

teslim

Tüm tohumlarımız dikkatlice tohumlara zarar verme riskini azaltan kabarcık veya dolgulu zarflara paketlenir (örneğin bir damgalama makinesi ile).

Her paket, ödemenin alınmasından en geç 2 iş günü sonra gönderilir.

Tohumlar, Poczta Polska (Polonya Postası) tarafından, 2-5 iş günü beklenen teslimat süresi ile öncelikli posta ile teslim edilir. Diğer mallar, Sevkıyat ve Teslimatta belirtildiği şekilde beklenen teslimat süreleri 2 ila 10 gün arasında değişen kurye servisi ile teslim edilir. bölüm .

Teslimatın kesinliğini ve güvenliğini artırmak için Posta veya kurye servisi ile yapılan tüm gönderiler kayıtlıdır. Bu sayede paketinizi takip etmenizi sağlayan bir takip numarası verilmiştir.

İade ve şikayetler

Alıcı, 14 gün içinde satın alınmamış ve açılmamış eşyaları iade etme hakkına sahiptir, ancak alıcı, eşyaları iade etmenin teslimat masraflarını karşılamakla yükümlüdür.

Şikayetler elektronik posta yoluyla yazılı olarak yapılmalıdır. Şikayet mektupları aşağıdaki bilgileri içermelidir: alıcı detayları (ad ve soyadı, müşteri kimliği), şikayet konusu öğelerin adı / adları, şikayetin sebebi ve mümkünse fotoğraflarının fotoğrafları parti numarasıyla şikayete konu olan maddeler görünür.