Lavanta tohumları

Lavanta tohumlarının ekimi, mor çiçeklerle süslenmiş, güzel kokulu bir bahçeye ulaşmanızı sağlar. Mağazamızda bu tür iki tür sunuyoruz - ortak (dar yapraklı) lavanta ve İspanyol lavanta. Online mağazamızda mevcut olan tüm tohumlar en yüksek kalite standartlarına uygundur ve yalnızca tanınmış üreticilerin sağladığı gibi iyi çimlenebilirlik sergiler.

Lavanta birçok şekilde kullanılabilir. Yazın ve sonbaharın ilk aylarında çiçeklerle süsleneceği çiçek yataklarında yetiştirilebilir. Bahçeyi ziyaret edenleri cezbeder, çünkü yoğun, hoş bir aroma salgılayan, canlı bir bitkidir. Lavanta, geçirgen ve verimli topraklara sahip güneşli, korunaklı bölgeleri tercih eder. Düzenli topping gerektirir. Bu bitki, çiçek kompozisyonlarına zarif bir görünüm kazandırdığı için, hem taze hem de kurutulmuş buketlerde kullanılan kesme çiçekler için yetişen çok yıllık bir bitkidir. Kurutulmuş lavanta, giysilerinizi ve çarşaflarınızı koklamak ve tineid güvelerini püskürtmek için gardırobunuza ve keten dolabınıza yerleştirilebilir.

Yaygın lavanta bahçenizi sadece mor, kokulu çiçekleri ile süslemekle kalmaz, aynı zamanda sağlığınızı da olumlu yönde etkiler. Sadece birkaç isim, yatıştırıcı, antiseptik, diyastolik ve incelikle karinatif olan birkaç tıbbi etki gösterir. Ayrıca, epidermiyi gençleştirerek ve sivilce ile savaşarak cildin durumunu da iyileştirir. Özellikle adaçayı, dereotu ve tuzlu ile birlikte birçok yemeğe lezzet katar. Hem yaygın hem de İspanyol lavantasının içerdiği esansiyel yağlar, yatıştırıcı, rahatlatıcı bir etkiye sahiptir ve birçok kozmetik ürününe ve parfümlere eklenir.