Nane tohumları

Online mağazamızda bulunan en popüler şifalı bitkilerden biri olan nane tohumları bulunmaktadır. Bu çok yıllık bitki boyunda 70 cm kadar büyür. Taze, orta derecede nemli, verimli bir toprak ile güneşli bölgeleri tercih eder.

Nane, uygulayabileceği birçok yol nedeniyle nesiller boyunca kullanılmış olan değerli bir şifalı bitkidir. Cholagogue, carminative, antibakteriyel ve yatıştırıcı nitelikleri gösterir. Hazımsızlıkta, ayrıca bileduct ve karaciğer fonksiyon bozukluğunda kullanılır. Nane zengin bir kaynak olan uçucu yağlardan biri olan mentol, diş macunları, sakız ve gargaraların ana maddesidir. Nane ayrıca limonata veya mojito kokteyli gibi birçok yemek ve içecekte kullanılır. Kurutulmuş veya taze nane yaprakları birçok yemeğe lezzet katar. Bu bitki temmuz ve ağustos aylarında çiçek açar ve böcekleri mellif bir bitki olarak çeker. Ne yazık ki, çiçeklenme aşamasında değerli maddeleri kaybeder.

Nane, kişniş ve kimyonla birlikte bahçe mağazamızda bulunan sindirim bitkileri tohum karışımına dahildir. Bizim tarafımızdan sunulan tüm tohumlar, yalnızca kanıtlanmış tedarikçilerden geldiklerinden dolayı yüksek kalitededir ve tatmin edici çimlenebilirlik sunar. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder. Şüphe ediyorsan, tohumlarımızı dene!