Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Sardunya, Pelargonium tohumları

Pelargonium (sardunya) tohumlarını bahçemizde bulabilirsiniz. Bu bitki genellikle balkon kraliçesi olarak adlandırılır. Pelargonium tohumları, yalnızca ünlü üreticilerden geldiği için yüksek kalite ile öne çıkıyor. Farklı renkte çiçek açan sayısız pelargonium çeşidi arasından seçim yapabilirsiniz. Bu geniş seçenek sayesinde, ilkbahardan ilk dona kadar sonbaharda ilk dona kadar balkonunuzu veya ev iç mekanınızı süsleyecek mükemmel bir kompozisyon yaratabilirsiniz.

Balkonda ve her türlü kapta bir terasta ve evde harika görünecek kırmızı çiçekli pelargonium'u öneriyoruz. Bu çeşitlilik aynı zamanda kamusal alanı da süsleyebilir. Etkileyici umbellerde toplanan büyük beyaz çiçekleri üreten pelargonium çeşidi ile uyumludur. Ayrıca, hem saksılara hem de çiçek yataklarına ekilebilecek pembe-turuncu pelargoniumu denemenizi öneririz. Tek, çok renkli çiçekler açan iri yapraklı pelargonium asma sepetlerinde büyür ve ilkbahardan sonbahara kadar evin içini ve çevresini süslüyor. Yaprakları aynı zamanda dekoratif değer sunar - onlar sarmaşık yaprakları parlıyor ve benziyor, dolayısıyla adı.

Pelargonium ekimde oldukça iddiasız ve tecrübesiz bahçıvanlar için bile sorun çıkarmamalı. Bununla birlikte, geçirgen, verimli topraklarda yetişmesi gerektiğini hatırlamalıyız. Sıcak sularda her iki günde bir, hatta her gün sulamalısınız. Çürümeye neden olacağından, üzerine su serpmeyin.