Hyssop tohumları

Hyssop tohumlarını mağazamızda bulabilirsiniz. Bu bitki çok çeşitli tıbbi kullanımlara sahiptir. Teklifimizde mevcut tohumlar, sadece tanınmış üreticilerden geldiği için en yüksek kalitededir ve iyi çimlenme kapasitesine sahiptir. Elbette, uygun yetiştirme koşullarının korunması ve uygun bakım önlemlerinin alınması koşuluyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Beyaz, mavi veya pembe çiçek salkımına sahip, oldukça düşük, geniş yayılı, gür bitkileri yetiştirmenize izin veren "Tricolor Trio" çengel tohumu tohumları sunuyoruz. Sınırlarda, kaplarda veya kaplarda yetiştirilebilir. Bu bitki donmaya karşı oldukça hassastır ve iklim bölgemizdeki düşük sıcaklıklara dayanamaz. Zaten ekimin ilk yılında bahçenizi, balkonunuzu veya terasınızı etkili ve çekici bir şekilde dekore edecek. Ayrıca sivrisineklerden kurtulmanıza yardımcı olur, çünkü kokusuyla birçok böcek türünü uzaklaştırır.

Hyssop, 1 m boyuna kadar büyüyen, uzun boylu bir yarı çalıdır. Her şeyden önce, tıbbi bir bitkidir. Balgam söktürücü, anforetik etki gösterir ve hazımsızlık ve hafif boğaz ağrısının iyileşmesine yardımcı olur. Acı çeken meraklılar tarafından oldukça fazla kabul edilir - Chartreuse, pelin veya vermut gibi likörlerin tadına bakmak için kullanılır. Kurutulmuş hyssop yaprakları pek çok tabak ve soslara baharat olarak eklenebilir. Tadı hızla hükmedebileceğinden, orta derecede uygulamalısınız.