Alt Kategoriler

Ürün filtreleri

Fiyat

Lobelia tohumları

Mağazamızda birçok farklı bahçe lobelia çeşidinin tohumlarını bulabilirsiniz. Sunulan tohumlar, kanıtlanmış tedarikçilerden geldikleri için yüksek kalite ve iyi çimlenme kapasitesi ile öne çıkıyor. Elbette uygun yetiştirme koşullarının sürdürülmesi şartıyla başarılı bir ekimi garanti eder.

Lobelia bahçenizi ilkbahardan sonbaharın ortasına kadar süsleyecek. Farklı renklerde çiçek açar: beyaz, mavi, pembe, mor veya kırmızı. Asılı kaplarda yetiştirme için önerilmektedir ve bu nedenle sıklıkla izleyen lobelia olarak adlandırılır. Saksıda yetişen balkon, çardak ya da teras, çiçek yatağına ekilirken güzel, renkli bir halıyla örtülecektir. Lütfen bunun için uygun yetiştirme koşulları yaratmayı unutmayın - bu bitki geçirgen, humuslu topraklara sahip güneşli alanları tercih eder.

Sonunda, beyaz çiçek açan, düşük yetişen bitkilerin geliştiği „Beyaz Bayan” lobelia tohumlarını tavsiye ediyoruz. Bu çeşitlilik sınırlar, kenar ve kaplarda ekim için mükemmeldir. Bir sınırda ekilen, verbenas, gazanias veya düşük büyüyen aster ile çarpıcı bir kontrast oluşturur. Ayrıca, beyaz asma sepetlerinde çok güzel görünen asılı saplarda büyüyen, kırmızı-kırmızı çiçek açan lobileri denemelisiniz. Belki güzel, safir mavisi çiçek açan ve 50-60 cm uzunluğa ulaşan uzun sürgünlere sahip bir lobiye düşeceksiniz. Karar vermede sorun yaşanması durumunda, her zaman görkemli, renkli bir çiçek kompozisyonu yaratan çeşitli lobelia çeşitlerinin tohumları bulunur.