Alt Kategoriler

Gülhatmi tohumları

Çevrimiçi mağazamız rustik bahçeler için önerilen en popüler bitkilerden biri olan gül Fatma tohumlarını sunmaktadır. Tohumlar, yalnızca kanıtlanmış tedarikçilerden geldiğinden, yüksek kalite ve çimlenme kapasitesini temsil eder.

Koyu bordo ile büyüyen hollyhock nasıl, neredeyse siyah çiçekler size benziyor? Diğer hollyhocks eşliğinde bir bahçede daha büyük gruplarda harika görünüyor. Kesme çiçekler için de yetiştirilebilir. Çifte çiçekli Hollyhocks eşit derecede harika görünüyor ve tohumlarını mağazamızda da mevcut. Pembe-turuncu, mor, sarı veya beyaz - farklı renkteki çiçeklere sahip çok çeşitli çeşitlerden birini seçebilirsiniz. Diğer süs bitkileriyle uyumludurlar. Hollyhocks, daha çok kırsal bahçeler ve gruplar halinde dikim için tavsiye edilir. 2,5 m boyunda bile büyüyebilirler! Diğer bitkilerde olduğu gibi, hollyhock yetiştiriciliğe ilişkin bazı gerekliliklere sahiptir. Bu bitkiler, güneşli, sıcak, rüzgârlarla korunan alanlardaki organik madde bakımından zengin verimli, geçirgen toprakları tercih eder. Yeni başlayan bahçıvanlara bile uygulamada herhangi bir sorun sunmamalılar. Sadece toprak nemi ile abartmamanız gerekir - hollyhocks çok nemli topraklarda çürümeye meyillidir. Oysa çobanpüskülü çeşitlerinizi hala seçemiyorsanız, farklı renklerde çiçekleri garanti eden tohum seçimini öneririz.

Hollyhocks sadece harika süs bitkileri değildir. Bunların çoğu bitkisel ilaçlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Herbalistler en büyük dikkatleri ortak hollyhock'a veriyor. Anti-enflamatuar, profilaktik ve balgam söktürücü etkilerinin olduğu söylenir.