• 99.00 Tasuta kohaletoimetamiseks lisage ostukorvi tooteid kokku:

Lavendeli seemned

Lavendli seemnete külvamine on kindel viis täita oma aed lõhnavate aroomide ja lilla elegantsiga. Meie poes oleme uhked, et pakume kaht erinevat tüüpi seda mitmekülgset taime: tavalist lavendlit, mida tuntakse ka kitsalehise lavendlina, ja Hispaania lavendlit. Võite olla kindlad, et kõik meie kollektsioonis olevad lavendli seemned vastavad kõrgeimatele kvaliteedistandarditele ja neil on suurepärased idanemismäärad, sest need pärinevad ainult mainekatelt tootjatelt.

Lavendlil on mitmeid kasutusviise, mis ulatuvad kaugemale selle esteetilisest atraktiivsusest. See mitmeaastane taim on ideaalne lillepeenarde jaoks, puhkedes õide suve- ja varasügisel. See mitte ainult ei rikasta teie aia ilu, vaid on ka mesilastele atraktiivne taim, meelitades ligi tolmeldajaid oma joovastava aroomiga. Parimate kasvutingimuste jaoks eelistab lavendel päikesepaistelisi, tuule eest kaitstud kohti ning hästi läbilaskvat, viljakat mulda, ning ta vajab regulaarset pügamist. Lisaks visuaalsele võlule on lavendel hinnatud ka lõikelillena, mida saab kasutada nii värsketes kui ka kuivatatud lilleseadetes, lisades igale kimbu õrna puudutuse. Kuivatatud lavendel on ka looduslik värskendaja teie riietele ja linasele, samuti tõrjub see tõhusalt riidest koid.

Tavaline lavendel ei lisa teie aiale mitte ainult esteetilist väärtust; see mõjub ka positiivselt teie heaolule. Sellel mitmekülgel taimel on mitmeid ravitoimeid, nagu rahustav, antiseptiline, diastoolne ja õrnalt karminatiivne toime, et nimetada vaid mõnda. See isegi parandab naha tervist, uuendades epidermist ja võideldes aknega. Lisaks annab see ainulaadse maitse paljudele roogadele, sobides suurepäraselt ürtidega nagu salvei, till ja majoraan. Nii tavalises kui ka Hispaania lavendlis leidub rikkalikult eeterlikke õlisid, mis on tuntud oma rahustavate ja lõõgastavate omaduste poolest ning mida sageli kasutatakse kosmeetikas ja parfümeerias.

Nii et miks oodata? Külvake täna oma lavendli seemned ja lisage oma aiale uus ilu ja praktilisuse mõõde!