• 149.00 Tasuta saatmiseks
    peate paigutama minimaalse tellimuse

Põõsasroosid

Põõsasroosid, mida mõnikord nimetatakse ka pargiroosideks, sobivad ideaalselt kasvatamiseks linnaparkides ja haljasaladel. Pole siiski põhjust neid koduaedades mitte kasvatada. Vastupidavus haigustele, külmakraadidele ja ebasoodsatele ilmastikutingimustele kuulub nende kõige olulisemate eeliste hulka. Nende viljad, lehed ja võrsed omavad samuti dekoratiivset väärtust. Nad kasvavad jõudsalt ja võivad ulatuda kuni mitme meetrini. Nad õitsevad ka rikkalikult.

Meie poest leiate paljude erinevate põõsasrooside seemikuid. Need erinevad lillede harjumuse, kõrguse, värvi ja kuju, samuti aias kasutamise otstarbe poolest. Kõik meie poes saadaval olevad seemikud on esmaklassilised. Pidage meeles, et rooside kasvamiseks ja arenguks on vaja soodsat kasvukohta. Nendele taimedele sobiks kõige paremini osaliselt päikesepaisteline, tuule eest kaitstud ja läbilaskva ning viljaka pinnasega ala. Põõsasroosid peaksid õitsema ka ebasoodsamates tingimustes, kui nende eest korralikult hoolitseda. Need hooldusmeetmed pole aga nii nõudlikud.

Põõsasroosid harmoneeruvad paljude teiste aiataimedega. Nad näevad suurepäraselt välja istutatud vaatetornidesse, pergoladele, hoonete seinte, teede ja isegi suurte konteinerite kõrvale. Need sobivad nii maamees kui ka inglise stiilis aeda. Roosid on erakordselt elegantsed, pole ime, et neid nimetatakse lillekuningannadeks.